+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dini Sohbetler Forumunda Ebu hanife ile ilgili hikaye Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Ebu hanife ile ilgili hikaye
  Ebu Hanife İslami Hikaye kısaca

  İmam-ı Azam Ebu Hanife Hazretlerinin cömertliği ve ince düşüncesi

  İmam-ı Azam Hazretleri çok da cömertti Birgün Şakik-i Belhi ile giderlerken, karşıdan gelen bir adamın, yolunu değiştirdiğini gördü Durumu farkeder etmez adama yetişip:
  - Beni görünce neden yolunu değiştirdin? diye sorunca adam:
  - Ya imam, size olan borcumu zamanında ödeyemediğim için utandım, diye cevap verdi Bunun üzerine İmam-ı Azam Hazretleri:
  - Eğer sen bu kadar sıkıntı içindeysen, şu insanlar şahit olsun ki, ben senden alacağım olan 10000 dirhem borcumu sana hibe ettim Bu vesileyle senin utanmana sebep olduğum için de beni bağışla, kusura bakma, dedi

 2. Betul
  Devamlı Üye

  Cevap: Ebu hanife ile ilgili hikaye
  Hamile bir kadın doğum sırasında vefat etti. Onu yıkadıkları sırada tahtanın üzerine koymuşlar ve o karnındaki çocuğun yaşadığını da anlamışlardı. Kadın tahtın üzerinde şu anda beklemektedir. Mecliste bulunanlar birbirleriyle bakıştılar.


 3. Nesrin
  Devamlı Üye

  Cevap: Ebu hanife ile ilgili hikaye

  Ebu hanifeye borçlu olan bir kişi bir gün yolda yürürken ebu hanife onu görmesin diye yolunu değiştirmiş . ebu hanifede bunu fark etmiş ve hemen o adamın yanına gitmiş ve neden böyle bir şey yaptığını sormuş . adam borcunu ödeyemediği için utanmış. bu cevabın karşısında ebu hanife ; bunca insan şahidim olsun eğer darda isen borcum sana helal olsun ve seni utandırdığım içinde hakkını helal et demiş.


+ Yorum Gönder


ebu hanife ile ilgili hikayeler,  ebu hanife ile ilgili kısa hikayeler,  ebu hanife ile ilgili hikaye,  ebu hanife hikayeleri,  ebu hanifenin hayatindan hikayeler,  Ebu hanife ile ilgili dürüstlük guvenilirlikle kisa bir hikaye