+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dini Sohbetler Forumunda Çıktı Çıktı Oruç Bozmayan Su ve Yemek Çıktı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Fatih
  Yeni Üye

  Çıktı Çıktı Oruç Bozmayan Su ve Yemek Çıktı  Çıktı Çıktı Oruç Bozmayan Su ve Yemek Çıktı yazısı
  Çıktı gerçekten çıktı ,şaka değil.Söyleyeceğimiz şey susuzluğa ve açlığa birebir.Ayrıca bunu oruçlu iken alabiliyorsunuz ve en güzel yanı ,çok rahat bir şekilde oruç tutmanız artı kazancınız.Fiyatımı,ucuz canım ,hatta ücretsiz,bir nevi hediyen diyebilirim.Kazanç mı ne onu şuan bilemiyoruz ama sınırsız bir güzelliğin beklediği belli.


  Oruç Bozmayan Su ve Yemek Çıktı.jpg

  Artık merak mı ettiniz, nedir bu oruç bozmayan su ve yiyecek?Haklısınız aslında orucun ilk günü ve daha öğlen olmasına rağmen susuzluktan diliniz damağınız kurumuştur.Benim öyle olduda.Belki gece sahurada kalkamadınız,yada kalktınız ama az yemişsiniz,açlıktan karnınız gurulduyor,ben sabredemeyeceğim mi diyorsunuz?O zaman bence bunu günde üç kere almalısınız.Neyi mi ? Çok oldum değil mi?Sinirlenmeyin canım ,oruçluyuz.Ne diyordu ''Aslında insan orucu değil sadece,oruçda insanı tutar diyordu.Eline ,diline,beline sahip olmak...Bak hele bir bak şu aşağıda yazana bak,gelde oruç tutma
  Orucun sevabını Biricik Rabbimiz , kendisi veriyor ; Meleklere bile bırakmıyor :
  "Oruç benim içindir, ecrini - sevabını Ben veririm." demekte...
  Neyse,gelelim sadede..Oruç bozmayan su ve yemek diyorduk değil mi?
  Yeni değil aslında bu kardeş taaa miladi 610 da bulunmuşta,bakmayın üzerine düşmüyoruz.Feryad figan ,ahlar vahlar içindeyiz.

  Yasini şeriften bahsediyorum arkadaşlar.Ne niyetle okunursa ALLAH'ın izniyle ona şifadır diyor.O zaman bu ramazan günde üç kere birer bardak su niyetine ,istersen birer litre ve karın tokuluğun için okuyabilirsin.Gör bakalım o zaman ne susuzluğun kalıyor nede açlığın.
  Resulüllah (S.A.V.) Efendimiz buyurdu :


  «Allah süphesiz Ta-Ha ile Ya-Sin surelerini gökleri ve ye¬ri yaratmadan bin yil önce okumustur. Melekler Kur`an`in bu surelerini dinleyince söyle demislerdi : Üzerine bu sureler inen ümmete müjdeler olsun!. Bu sureleri içinde tasiyanlara müjdeler olsun!. Bu sureleri okuyan dillere de müjdeler olsun!»
  El Mesabih
  «Kur`an`da bir sure vardir, okuyucusuna sefaat eder, dinleyenin bagislanmasini saglar, sahibini dünya ve ahiret hayrina gark eder, ahiret korkularini ondan defeder, O sureye ed-Dafl`a ve el-Kaadiye de denir.»
  Bunun sebebi sorulunca Peygamber (S.A.V.) buyurdu ki:
  «Sahibinden her türlü kötülügü defeder ve onun bütün ihtiyaçlarini karsilar.»
  Imam-i Süyuti ayni hadisi el-itkan adli eserinde nakletmistir.
  «Geceleyin Ya-Sin suresini okuyan kimse bagislanmis olarak sabahlar.»
  Imam-i Buhari

  Imam- i Süyuti ayni hadisi Camiu`s-Sagir adli hadis mecmuasinda nakletmistir.
  «Her seyin bir kalbi vardir. Kur`an`m kalbi ise, Ya-Sin`-dir. Kim bu sureyi Allah rizasini gözeterek okursa bagislanir. Ve Kurann`i yirmi iki defa okumus gibi kendisine sevab verilir. Herhangi bir mü`mine ölüm melegi geldiginde onun yaninda YaSin okunursa, her harf basina on melek iner. Inen melekler o hastanin önünde saf baglayip, Ölünce namazini kilarlar, onun için istigfarda bulunurlar, gusledilirken bile yanindan ayrilmazlar. Cenazesini takip ederler, namazim kilarlar ve defn edilmesine sahid olurlar. Herhangi bir müslüman sekerat-i mevt halinde iken YaSin suresini okursa, cennetten Ridvan bir serbet getirip ona sunmadikça ölüm melegi onun ruhunu almaz. Böylece suya kanmis bir halde (kiyameti) bekler. Cennete girinceye kadar hiçbir peygamberin havuzuna muhtaç olmadan suya kanmis olarak bulunur
  Hadi gel artık,oruçlusun hamd olsun,susamış ve acıkmışsındır.Daha öğlen ben sana sana yetecek erzağı şimdi hemen vereyim ,ikimize de şifa olsun.Buyur kana kana iç

 2. Hakim
  Devamlı Üye

  Cevap: Çıktı Çıktı Oruç Bozmayan Su ve Yemek Çıktı
  orucu bozmayan su ve yemek diye bir şey yoktur olamaz çünkü eğer öyle bir şey olsa ramazan ayında oruç tutmanın bir manası olmaz.


 3. Zeynep
  Görevli Bayan Üye

  Cevap: Çıktı Çıktı Oruç Bozmayan Su ve Yemek Çıktı

  Böyle şeyler yoktur orucu rahat tutmak için bir çok şey bulunur bunların bazıları şöyle savur da düzgün beslenmek fazla tuzlu yememek yada midenize iyi gelen yiyecek yemek en iyisi Ve orucu bozmayan su ve yemek yoktur bu tarz şeylere inanmamak gerekir


+ Yorum Gönder