+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dini Sohbetler Forumunda Dua Ve Beddua İle İlgili İbretlik Dini Hikaye Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Dua Ve Beddua İle İlgili İbretlik Dini Hikaye
  Dua Ve Beddua konulu hikaye

  Ma'rûf-ı Kerhi Hazretleri bir gün talebelerini toplar Dicle kenarındaki hurmalıklara çekilir sohbet ederler. Bu esnada nehirden bir kayık geçer. İçinde birkaç bıçkın genç. Hem içki içerler, hem şarkı söylerler. Bir ara hepten şirazeden çıkar, naralar atarlar. Talebeler bu edepsizliğe çok bozulur. Hatta içlerinden bazıları:

  -Ah şu kayık bir devrilse de günlerini görseler, derler

  Ardarda patlayan kahkahalardan ders yapılamaz olunca mübarek o yana döner. Ellerini açar ve;

  - Ya Rabbi, Sen bu kullarını dünyada neşelendirdiğin gibi ahirette de neşelendir. Onlara hidayet ve istikamet nasip eyle, der.
  İşte tam o sıra gençlerden biri sahildeki sohbetin farkına varır, arkadaşlarını uyarır. Mübareği görünce derlenir toparlanırlar. Hatta sazlarını kırar, destileri suya atarlar. Mahçup mahçup gelir, Şeyh Mar'uf'un ellerine kapanırlar. O günden sonra sohbetin müdavimlerinden olurlar.

 2. Ziyaretçi

  Cevap: Dua Ve Beddua İle İlgili İbretlik Dini Hikaye
  sürekli beddua ediyorum çoçuklarıma lütfen yardım edin


 3. Nesrin
  Devamlı Üye

  Cevap: Dua Ve Beddua İle İlgili İbretlik Dini Hikaye

  Dua etmek aynı zamanda yapılan bir ibadettir. peygamber efendimiz dua etmeyi çok önemli görürdü ve sürekli olarak allaha dua ederdi. beddua ise tam tersidir. beddua etmek hiç hoş bir şey değil zaten beddua eden kişi bedduası ona döner.


+ Yorum Gönder


beddua ile ilgili hikayeler,  dualar ve beddualarla ilgili resimler,  dua ile ilgili dini hikayeler,  alay etmekle ilgili hikaye,  dua ile ilgili hikayeler,  beddua konusunda hikayeler