+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dini Sohbetler Forumunda Ömürle ilgili dini hikaye Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Ömürle ilgili dini hikaye  Ömür konulu hikaye

  Bir gün dervişin biri, bir köyün mezarlığı yanından geçerken bir şey dikkatini çekmiş. Mezarlıktaki bütün mezarların üzerindeki taşlarda “Beş yıl yaşadı”, “Sekiz yıl yaşadı” gibi yazılar görmüş.Köye varmış. Köylüler dervişi köy odasında misafir etmiş. Yemek yenilip sohbet başlayınca derviş köyün ileri gelenlerine sormuş:

  “Merak ettim. Köye gelirken mezarlıktan geçtim. Mezarlıkta bir şey dikkatimi çekti. Bütün mezar taşlarında üç yıl yaşadı, beş yıl yaşadı, sekiz yıl yaşadı gibi ifadeyle yazıyor. Oysa bu mezarların çoğu yıllar boyu yaşamış, ihtiyarlamış ve vefat etmiş insanlara ait. Niçin böyle yazılmış, bunun nedenini çok merak ettim” demiş.

  Köyün ileri gelenleri cevap vermişler:
  “Biz ömrümüzü dostlarımızla, sevgiyle ve mutlulukla bir arada geçirdiğimiz zamanla değerlendiririz.Diğer zamanları ömürden saymayız!”


 2. Zeynep
  Görevli Bayan Üye

  Cevap: Ömürle ilgili dini hikaye
  Ömür ki kıymetlimiz her canlının sonu gelir. O ömrü ne kadar çok yaşadığınız hesaplanmaz yani ömürden sayılmaz önemli olan o zamanı mutlulukla, huzurla geçirmek ve insanlarla anlaşıp iyi zaman geçirebilmektir.


 3. Nesrin
  Devamlı Üye

  Cevap: Ömürle ilgili dini hikaye

  Ömür insanların bu dünyada yaşadığı süreye denir. insan hayatı çok kıymetlidir. hatta bazıları için o kadar kıymetlidir ki öleceklerini unuturlar ve bu dünyaya dalarlar. uyandıklarında maalesef çok geç olabilir. o yüzden her canlının öleceğini unutmayın ve şimdiden ahiret için çalışmaya bakın.


+ Yorum Gönder


ömürle ilğili hikaye