+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dini Sohbetler Forumunda Namaz ile ilgili dini hikayeler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Namaz ile ilgili dini hikayeler
  Namaz ile ilgili bir hikaye

  ADAM, bineceği otobüsün kalkmasına bir saatten fazla süre olduğu için, terminalin yarı aydınlık koridorlarını arşınlıyordu. Ellerini yıkamak üzere biraz ilerideki mescide yanaştığında, iş tulumları giymiş bir genç ona doğru gelerek:
  — Herhalde namaz kılacaksınız, dedi. Abdest alma yerimiz de mevcuttur.


  Adam, elindeki sigaranın külünü delikanlının ayakları dibine silkelerken:

  — Sen herhalde görevlisin, diye diklendi. Ne iş yaparsın burda?

  Delikanlı, köşedeki süpürgeye işaret ederek:

  — Temizlikçiyim efendim, diye kekeledi. Lavabo ve tuvaleti temizliyorum.

  Adam, onu alaycı gözlerle süzerken:

  — Ben, namazı senin gibi çulsuzlara bıraktım, diye sırıttı. Bu iş size öyle yakışıyor ki…

  Temizlikçi genç, adamın hakaretine aldırmayacak kadar olgundu. Fakat namaza karşı yapılan saygısızlık, canını çok sıkmıştı. Vereceği cevabı bir süre düşündükten sonra, susmayı tercih ederek işine döndü.

  Adam, mağrur adımlarla oradan uzaklaşırken, başının döndüğünü hissetti. Sırtından çıkartarak koluna aldığı kaşe paltonun ağırlığını da ilk defa farkediyordu. Biraz önce yediği iki porsiyon kebap, herhalde tansiyonunu yükseltmiş ve kendisini hâlsiz bırakmıştı. Birkaç adım daha attığında âniden fenalaşarak dizleri üzerine çöktü. Allah’tan ki kolundaki palto ondan önce yere serilmiş ve yeni aldığı takım elbisenin kirlenmesini engellemişti. Adam, çömelmiş vaziyette olmasına rağmen fırıldak gibi dönen başını yere dayayarak bir müddet dinlendi ve tekrar doğrulduğunda, aynı rahatsızlığı duyarak hareketini tekrarladı. Fakat, başkaları tarafından görülmüş olmaktan endişe ediyordu. Bunun için başını yerden kaldırıp sağa sola bakındığında, terminalin çaycısı olduğu anlaşılan bir gençle burun buruna geldi. Delikanlı, adamı saygılı bir ifadeyle selâmlarken:

  — Allah kabul etsin bey amca, dedi. Ama kıble biraz daha sağa doğruydu

 2. Zeynep
  Görevli Bayan Üye

  Cevap: Namaz ile ilgili dini hikayeler
  Namaz fakirin işi değildir tüm müminlerin sorumluluğudur. Eğer namaz kılmıyor sanız kendi bileceğiniz iştir fakat kılanı hor, fakir görmeyin şüphesiz ki acısı kötü çıkar sizden. Böyle hikayelerden ders alın.


 3. Nesrin
  Devamlı Üye

  Cevap: Namaz ile ilgili dini hikayeler

  Namaz insanlar var olduğunda beri yapılan bir ibadettir. islamiyet dininde de yaşı gelenlerin kılması farz olan bir ibadettir. namaz kılan insan allaha her kıldığı namaz da bir adım daha yaklaşır. bu da insanları ebedi hayatta daha rahat yaşamalarına vesile olur.


+ Yorum Gönder