+ Yorum Gönder
Günlük Taze Haber ve Özel Günler Forumunda Şehitler günü örnek konuşma metni Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Şehitler günü örnek konuşma metni  ŞEHİTLER GÜNÜ KONULU KONUŞMALAR

  Şehitler günü için konuşma
  Sayın Valim, Sayın Komutanım, Saygıdeğer konuklar, Değerli Başkan ve Yöneticiler, Sevgili Öğrenciler..

  Türk savaş tarihine altın harflerle yazılan 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 93.Yıldönümünü kutlamanın büyük sevincini ve üzerinde huzurla, güvenle yaşadığımız kutsal vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizin Şehitler Günü’nü idrak etmenin onurunu yaşamaktayız.

  Çanakkale Zaferi, dünya tarihinde bir dönüm noktası olmuş, tarihin akışı üzerinde Türk Milleti, belirleyici bir rol oynamıştır. Kurtuluş Savaşı'nın kazanılmasına zemin hazırlayan bir azmin mücadelesidir.
  Çanakkale Savaşında, milletimiz, binlerce evladını şehit vermiştir. Mukaddes vatan toprakları için, canlarını seve seve vererek; bir milletin kaderini değiştiren, vatanımızı, istiklâlimizi, sarsılmaz imanları, eşsiz cesaretlerine borçlu olduğumuz, aziz şehitlerimiz, dünyada eşi benzeri olmayan bir destan yazmıştır.
  Onlar ana kucaklarını, baba ocaklarını bizim için feda ederek ölmeleri gereken yerde en ufak bir tereddüt göstermeden gülümseyerek ölüme gittiler. Kendilerini öldürmeye gelenlere bile kucaklarını açıp, yaralarını sararak dünyaya insanlık dersi verdiler.

  Çanakkale Zaferi'nin, özellikle genç nesillere iyi anlatılması, ecdadımıza ve şehitlerimize bir borcumuz olduğu gibi, geleceğimizin de teminatıdır.

  Bizler, vatanı için, milleti için, namusu için canını ortaya koyan bu insanları ne kadar tanıyoruz. Eğer biz onları tanımazsak geleceğimizi göremeyiz hedeflerimizi bilemeyiz, Çanakkale’ye; Şehitlerimize; Geleceğimize sahip çıkalım.
  Herkes iyi bilmelidir ki aziz şehitlerimizin kanlarıyla suladıkları ve bizlere emanet ettikleri bu kutsal vatan toprakları, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk Milleti tarafından en kutsal emanet olarak korunacaktır.
  Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü münasebetiyle; Büyük Önder Atatürk'ü, Çanakkale Şehitlerimizi ve bugüne kadar bu vatan için vermiş olduğumuz tüm aziz şehitlerimizi, bir kez daha saygı ve şükranla anıyor, yüce Allah'tan rahmet diliyorum.
  Ruhları şad olsun..

 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Cevap: Şehitler günü örnek konuşma metni
  18 Mart günü Çanakkale şehitleri günü olarak kutlanmaktadır. Şehitler gününde törenler düzenlenmekte ve Çanakkale şehitleri anılmaktadır. Çanakkale Şehitleri günü öncelikle saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlamakta daha sonra ise protokol selamlanmakta ve şiirler okunarak günün anlamı belirtilmektedir.


+ Yorum Gönder


şehitler günü konuşma metni,  şehitlerle ilgili konuşma metinleri,  Şehitler Günü için konuşma metni,  şehitlik ile ilgili konuşma,  şehitler haftası açılış konuşması